2017. szeptemberi programjaink


2017. szeptemberi programjaink PDF Nyomtatás E-mail

Szeptemberben szabadtéri programok, kiállítás-megnyitó, musical-est, Háry zenés kavalkád, könyvbemutató szerepel a kínálatban. Hívunk, várunk mindenkit a Dinnyési Hagyományőrző Központba, a Velencie-tavi Galériába, a Nemzedékek Házába!

2017. szeptember 2. 10.00-24.00 Agárdi Parkerdő  - XXIII. Velencei-tavi Nemzetközi Hőlégballon Karnevál és Pálosfalvi Brúnó emlékverseny

színpadi programok:

10.00    Zumba bemutató Forstner Bettivel és tanítványaival

11.00    Bohócok a színpadon! Ricsi bohóc és a Bumbum együttes műsora

12.00    Csendül a nóta – muzsikál Ifj. Mága Ernő és zenekara

13.30    Orientális hastánc show: Janus Márta Shanza és csoportja

14.00    Emléktábla avatás Pálosfalvi Brúnó emlékére

14.30 - 16.00    Helikopter show, utasrepültetés

14.30    HiDAVE Acoustic – swing és blues Éger László (ének)-Szabó Dávid (zongora) előadásában

15.30    A Bandiera zászlóforgató csoport bemutatója

16.00    A nyereményjátékok eredményhirdetése

16.30    Mr. G. Blues Band koncertje

17.30 - Ballonfelszállások  az Agárdi Parkerdő területéről

18.00    Időrabló Rock Band koncertje

20.00    Boka és a Klikk „Rázd meg bébi!” rock and roll show

közben: Fáklyázás és night glowing show

22.00    Utcabál a T.G.M. zenekarral

Műsorközlő: Éger L. László

Egész napos program az Agárdi Parkerdőben, benne :

-  kirakodóvásár, portékás vásár

-  Mini vidámpark, nosztalgia gyermek-autó kipróbálás

-  honvédségi és rendőrségi bemutatók

-  helikopteres utasrepültetés , autó, motorkerékpár kiállítás

-  szimulátorok

A szombati programok szervezői: Égi programok: Wágner Péter (30 939 1184) – SkyTeam Hőlégballon Egyesület, Földi programok: Ocsenás Katalin (06 30 847 6088) – Gárdony város önkormányzata

2017. szeptember 8. 18.00 h  Velencei-tavi Galéria - Rajz - Építészet  -Tánc, avagy Építészet gyermekeknek – Könyvbemutató és B-Hajas  Ágnes DLA építész és a Napház Nadapi Alkotó Pont kiállításának megnyitó ünnepsége

Szeretettel várunk mindenkit a Velencei-tavi Galériába, ahol B. Hajas Ágnes építészmérnök, képzőművész, formatervező  „Rajz-Építészet-Tánc, avagy építészet gyermekeknek.”  c. kiállítását Dr. Nemes Gábor építészmérnök, festőművész, egyetemi docens nyitja meg. Közreműködik: Bágyi Balázs (dob), Cserta Balázs (szaxofon)

A kiállítás B-Hajas Ágnes DLA tanulmánykötetéről kapta a címét, mely kiadványt a helyszínen be is mutatjuk.

Építészként már az egyetemi évek alatt kutattam a vizuális- és tárgyalkotó művészetek világát, kurzusokat tartottam a rajz, az építészet és a tánc egymásra ható, építő kölcsönhatása terén. ntegrált alkotói tevékenységeim végül a gyermekek művészeti nevelésében találta meg igaz medrét. Számomra a gyermeki lélek nyitottsága adott lehetőséget arra, hogy az építészeti nevelés gyermeki korban történő megismertetése fiatal korban kibontakoztassa a gyermekek kreativitását, hogy a környezetüket jobban megismerő, alkotó szellemű tudatos emberekké válhassanak. A különböző művészeti ágak, - pl. az építészet, a rajz, a tánc – alkotási területeinek integrált alkalmazása hasznosnak bizonyult a gyermekek korai építészeti illetve vizuális nevelésében is. Mindemellett 3 gyermekes anya lévén időközben szembesültem a kortárs gyermekek problémáival, a média, a fogyasztói társadalom, a vizuális ingerözön destruktív hatásaival. Ezek feltárására és „művészettel való kezelésére” fordítottam figyelmem, így alkotóműhelyek és workshopok során tártam fel a részt vevő gyermekekkel közösen alkotó problémáikat és kínáltam megoldást rá. E téren szerzett tapasztalataim és kutatómunkám a doktori (DLA) disszertációm megírásában összegeztem Rajz – Építészet – Tánc, avagy építészet gyermekeknek címen, amely most könyv formájában is megjelent. A tanulmány kellő betekintést nyújt a kortárs gyermekek problémáira mind az alkotás, mind a kreativitás terén, emellett feltárja a jelen kor hatásait a gyermek személyiségének alakulásában, ehhez visszanyúl a gyökerekig, a rajz, az építészet, a tárgyalkotás valamint a tánc hagyományainak terén.

A kiállítás a könyv képi anyagát mutatja be, ahol fotókat láthatnak a gyermekek alkotásairól, a műhelymunkákról, illetve saját alkotásokról is. A kiállítással kapcsolatban a helyszínen alkotó foglalkozásokat is tartok vasárnap délelőttönként, melyek részleteiről később informálódhatnak.” B-Hajas Ágnes DLA építészmérnök,, képzőművész, formatervező

2017. szeptember 9. 18.00 h Reformáció 500 tiszteletére koncert a gárdonyi református templomban

Komolyzenei hangversenyt tartunk a Reformáció Éve tiszteletére, a gárdonyi református templomban (2483 Gárdony, Bóné Kálmán u. 8.) a Gárdonyi Géza Könyvtár és Kulturális Központ és a Gárdonyi Református Egyházközség közös rendezésében.

Előadják: Jónás Krisztina és Ducza Nóra – szoprán, a Savaria Barokk Zenekar tagjai korhű hangszereken:Vitárius Piroska és Hadházy Ildikó – hegedű , Kallai Nóra – viola da gamba, Karasszon Dénes – gordonka, Győri István – lant . Művészeti vezető: Németh Pál – csembaló

Műsor:

1. D. Buxtehude: Herr, wenn ich nur dich hab BuxWV 38

2. D. Buxtehude: Sicut Moses BuxWV 97 

3. D. Buxtehude: G-dúr triószonáta BuxWv 271

4. H. Schütz: Ich danke dir, Herr SWV 347 (Symphoniae sacrae Secunda pars)

5. H. Schütz: Eile mich, Gott, zu erretten SWV 282 (Kleine geistliche Konzerte I.)  

6. Chr. Bernhard: Jauchzet dem Herrn (Geistlicher Harmonien I.)

7. Chr. Bernhard: d-moll szvit

8. J. S. Bach: Ich bin vergnügt mit meinem Glücke BWV 84

Belépőjegyek a, koncert előtt a helyszínen válthatók 500.- Ft/fő áron.

2017. szeptember 9. 10.00-24.00 h Dinnyési Hagyományőrző Központ - VII. Dinnyési Családi Piknik és I. Gyertek át Dinnyésre! Fesztivál

Szeretettel hívjuk a családokat, baráti társaságokat Dinnyésre, szeptember második hétvégéjén – hagyományos – családi piknik partira, mely idén kiegészül délutáni színpadi programokkal is. Várjuk a Velencei-tó körül élő települések lakosait, valamint az agárdi, gárdonyi városrészben élőket! Gyertek át Dinnyésre, főzni, közösen ebédelni, beszélgetni, együtt tölteni egy kellemes napot.

Program:

9:00 h                  Tűzgyújtás a bográcsok alatt . A főzés nem verseny,  de a szervezők díjazzák a legvidámabb csapatot,valamint a legjobb díszítést és talalást. Hozott
anyagból bárki bármit főzhet, grillezhet. Egy kikötés van:  a csapatuk, családjuk létszáma fölött min.4-5 adaggal készítse el az ételt!

9:30 h                  Postagalamb-eresztés

10.00 h                Rendőrségi kerékpáros ügyességi verseny gyerekeknek

11.00 h                Madárgyűrűzés Fenyvesi Lászlóval, a Dinnyési Fertő természetvédelmi őrével

12.00 h                Ebéd

13.00 h                Kutyás BV-s bemutató. 

13.30 h                Versenytánc bemutató

13.45 h                Zumba bemutató

14.00 h                Cintányéros cudar világ! – Operettműsor a European Operett művészeivel  Pohly  Boglárkával és Jenei Gáborral

15.00 h                A Négy Muskétás Tánc Egyesület akrobatikus rock and roll bemutatója

15:30 h                A dinnyési Iglice népdalkör és a Szőgyéni népdalkör (Felvidékről) műsora

16:00 h                A Botorka néptáncegyüttes (Tiszakeszi, Borsod megye) műsora

16:30                   A  Budakeszi Hagyományőrző Kör Egyesület Sváb Dalárdája énekel

17.00 h                Ihos József humorista műsora.

18.00 h                Karate bemutató

19.00 h                Kalapács zenekar koncert

21.00 h                Utcabál a T.G.M. zenekarral

Arcfestés, gyerekeknek lovaskocsizás, íjászat. Régi motorok kiállítása. Játszóház a dinnyési Tulipiros Játékműhellyel. Játékpark a Rodeo Team- mel. Büfé, kenyérlángos lesz. Kontakt:  06 30 908 1464, és  facebook/Dinnyési Hírháló.  Szeretettel várják Önt és kedves családját, barátait a szervezők: Dinnyés SE, Dinnyési Templomkert és Hagyományőrző Központ, Dinnyési Polgárőrség, Gárdonyi Rendőrkapitányság, Dinnyési Várpark – ingyenes program -

2017. szeptember 15. 18.00 h Nemzedékek Háza - Kertmozi a Nemzedékek Háza udvarán – első est „Menaságra repülj…’ dokumentumfilm a csíkmenasági székelyekről – Faragó Annamária filmje

A Nemzedékek Háza udvarán Kert-mozit rendezünk be - terveink szerint minden hónap második péntekjén. (Rossz idő esetén a színházteremben vetítünk). Célunk ezzel olyan hangulatos, tartalmas, közösségi program létrehozása, melynek során kereskedelmi forgalomban nem kapható filmekkel ismerkedünk meg. Ezek a filmek elsősorban dokumentumfilmek, melyek témája a közösséget foglalkoztatja, vagy olyan téma, alkotás, amelyre érdemes felhívni a figyelmet. Az első film címe: Menaságra repülj... film a székelyekről.

Faragó Annamária filmje a csíkmenasági székelyek emberi tartásáról, valamint a nemzeti összetartozásról szól. Bemutatja a székely emberek humorát, örömeit és könnyeit, akik az anyaországtól való elszigeteltségükben és elzártságukban is őrzik magyar gyökereiket és hagyományaikat. A film szereplői a falu lakói, akiket természetes környezetükben filmeztek. A film bemutatja többek között  a híres kürtős kalács készítését, melynek származási helye Csíkmenaság, a patkoló kovácsot, a kenyérsütést, a Wass Albert regényeiből ismert esztenát, a bútorfestést, a hegedűkészítést, a székelykapu faragót, de mindezeken túl vagy velük együtt a székelyek lelkét; a székely humort, az elszakított országrészek magyarjainak emberi drámáját, lelki vívódásait és ez utóbbi adja a film lényegét, valódiságát.  Játékidő 82 perc. Teával, vajaskenyérrel készülünk. Belépőjegy: 350.-Ft

2017. szeptember 22. 17.30 -19.30 h Nemzedékek Háza - Thai Chi bemutató és teakóstolás, hangtál-koncert

A  tai chi a közép és idősebb korosztály számára egy magas szintű, egészséget óvó rendszer. A Golden Tiger iskola szándéka, hogy minél több helyen lehetőség legyen a tai chi tanulására. Így hozzájárul az általános egészségi állapot megóvásához.  A Klub lehetőséget biztosít, hogy képzett oktatókkal egy nyílt nap tartásán megismerkedhessünk ezzel a mozgásformával,  s a nyílt napot követően az iskola biztosítja a folyamatos képzés lehetőségét is a Nemzedékek Házában. (ingyenes)

2017. szeptember 22. 20.00 h Nemzedékek Háza  Sing Sing Sing - Musical Show

Minden várakozást felülmúlt a 2009 óta előbb Veszprémben, majd Sopronban és Budapesten futó Sing Sing Sing musical show sikere, - a gárdonyi közönségnek ezúttal nem kell máshova utaznia, számukra házhoz jön a show Gárdonyba, a Nemzedékek Házába.

Az előadás gárdonyi kiadásában többek között a Jekyll & Hyde, a Hair, a Rómeó és Júlia, A párizsi Notre Dame, a Moulin Rouge, a Szép nyári nap, a Vámpírok bálja, valamint az Aida című musicalek slágerei csendülnek fel. Gárdonyi Színházi Estek –sorozat első est. Belépőjegy: 1200.- Ft

2017. szeptember 23.  Gárdonyi rönkvár Helyi Időfutam Bajnokság az ABC Nutrixion Team szervezésében (kerékpáros verseny)

2017.szeptember 29. 18.00h Nemzedékek Háza - Ők, mind a tizenketten – Ónody Éva újságíró könyvbemutatója

„Mit is tartalmaz ez a kötet, mit adok a tisztelt Olvasó kezébe? Tizenkét ’56-os forradalmár nagyságát, dicső napjait próbálom megidézni e kötetben, a kádári bosszú könyörtelen természetrajzával egyetemben. Az emigrációba kényszerültek is megjelennek itt, akik a kötél általi halál elől menekültek el itthonról. De azokat is idézem, akik a nyolcvanas években már kiszabadultak a börtönökből, vagy a befogadó ország állampolgáraiként haza-hazalátogattak – megismerhettem, megszerettem, megírhattam őket, mivel munkahelyem, az Új Tükör kulturális hetilap erre lehetőséget adott.” – Ónody Éva A könyv az 1956-2016, a Magyar Szabadság Éve támogatásával valósult meg. (ingyenes)

2017. szeptember 30. 9.15 h -12.00 h Dinnyési Hagyományőrző Központ - „Társasjáték Háry Jánossal” - Zenés kavalkád a zenei Világnap alkalmából Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50. évfordulója alkalmából.  „Mi hát a teendő? Mennél nagyobb tömegeket közvetlen érintkezésbe hozni igazi, értékes zenével.” – Kodály Zoltán. Helyszín: Dinnyési Hagyományőrző Központ (Dinnyés, Gárdonyi G. u. 25.)

Nagy fába vágtuk a fejszét a Kodály kettős jubileum kapcsán. Óvodáink, iskoláink több száz résztvevőjével tesszük emlékezetessé a Zene Világnapjának elő napját, rajzpályázattal, „Háry” társasjátékkal, életmű keresztmetszettel. Már csattognak a fejszék, Pethes Adrienn, Ferencz Klára, Mohai Judit főszervezők már most is lázasan készülődnek. A zenés kavalkád merőben új kezdeményezés kíván lenni Gárdony város életében. A több száz gyermek-diák szereplő mellett- városunk elismert művészei- Jónás Krisztina énekművész-zenepedagógus (Örzse), Rezsnyák Róbert operaénekes (Háry) vállalták, hogy a mű legismertebb dallamait megszólaltatják. György László amatőr színészként pedig, mint „Háry jobb keze”, tréfás visszaemlékezéssel vidítja fel a nézősereget. A főszereplők között lesznek még óvónők, tanárok, Cherneles gimnazisták.  Hogy kik? Meglepetés!!!  Jöjjenek és nézzék meg az előadást, ott majd minden titokra fény derül!” - Mohai Judit

Ocsenás Katalin

igazgató

06 30 847 6088

www.gardony.hu,  www.gardonykultura.hu

 


A honlap a TÁMOP - 3.2.4/08/01 "Tudásdepó-Expressz" A könyvtári hálózat nem formális és informális szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében című pályázat támogatásával készült.

támoplogo